Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy?
Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy?

Jak wybrać odpowiedni rowerek biegowy?

Każde dziecko jest inne i trudno wybrać odpowiedni rozmiar roweru treningowego na podstawie samego wieku. Przyjrzyjmy się, jak zmierzyć twoje dziecko, aby zobaczyć, czy dorosło do rowerka biegowego.

 

 

 

 

 

 

Można to najlepiej zmierzyć w następujący sposób:

Rowery biegowe są generalnie przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do około 4,5 roku. Jednak parametrem, który odgrywa najważniejszą rolę w wyborze roweru biegowego, jest długość wewnętrzna nóg dziecka (od pachwiny do ziemi). Można to najlepiej zmierzyć w następujący sposób:

  1. Poproś dziecko, aby stanęło przy ścianie, najlepiej boso lub tylko ze skarpetami, plecami do ściany

  2. Umieść mniejszą książkę między nogami dziecka

  3. Poproś dziecko, aby odsunęło się na bok i zmierz odległość między tyłem książki a podłogą

 

 

Porównaj uzyskany wynik z minimalną i maksymalną wysokością siedziska danego rowerka biegowego. Jeśli długość wewnętrznej strony nogi jest mniejsza niż minimalna wysokość siedzenia roweru biegowego - dziecko jest nadal zbyt małe, aby jechać rowerem biegowym.

Jeśli zmierzona odległość znacznie przekracza maksymalną ustawioną wysokość, lepiej będzie poszukać mniejszego roweru z pedałami.

 

 

Najważniejsze parametry, na których powinieneś się skupić przy wyborze rowerka biegowego

Regulowana wysokość siedziska i kierownicy

Regulowana wysokość siedziska i kierownicy, która zapewni, że rower biegowy będzie użytkowany tak długo, jak to możliwe. W przypadku rowerków biegowych Yedoo, w których sztyca jest ustawiona pod określonym kątem, podniesienie siedziska i kierownicy zwiększa również przestrzeń dla rowerzysty. Jeździec będzie miał wystarczająco dużo miejsca i wygody.

 

 

Hamulce z lekkim naciskiem i mniejszą dźwignią

Hamulce z lekkim naciskiem i dźwignią juniorską, której rozmiar odpowiada małym dłoniom dzieci i umożliwi dzieciom szybkie i bezpieczne zatrzymanie.

 

 

 

Nadmuchiwane koła

Nadmuchiwane koła, które będą amortyzować i bezpiecznie pokonywać nierówności terenu, jednocześnie zapewniając bardziej komfortową jazdę i mniejsze ryzyko poślizgu.

 

 

Ograniczniki kierownicy

Ograniczniki kierownicy, które wyznaczają bezpieczny kąt skrętu. Dzięki nim przednie koło nigdy nie znajdzie się w pozycji, która nagle zablokowałaby jazdę i spowodowałaby poślizg roweru lub, w gorszym przypadku, dociśnięcie kierownicy do brzucha.

 

 

Elementy odblaskowe

Elementy odblaskowe,  które powinny być umieszczone z przodu, a także z boku rowerka biegowego, aby zapewnić dobrą widoczność dziecka pod dowolnym kątem i przy każdej pogodzie.

 

 

Ergonomiczna kierownica

Ergonomiczna kierownica z poszerzonymi i wzmocnionymi końcami, które dobrze przylegają do dłoni i zapewniają, że dłonie dziecka nie ześlizgują się z kierownicy podczas jazdy.

Waga rowerka biegowego

Waga rowerka biegowego, powinna być jak najniższa, aby dziecko mogło trochę go podnieść lub popchnąć. Nie jest to jednak znacząca cecha, najważniejsze, aby środek ciężkości rowerka znajdował się jak najniżej i by nie sprawiał dziecku problemów przy podnoszeniu rowerka przy rozpoczęciu odpychania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium